Export CELÉ databáze, snapshoty, replikace, aktualizace či tak něco Možnosti · Zobrazení
Petr Vejsada
Odesláno : 22. srpna 2012 21:34:36 Odpovědět s citací Odpovědět
Dobrý den,

nejprve chci ocenit celé dílo. Ačkoli situace na "trhu práce" se opravdu velmi rychle mění, přeci jen tato databáze může přinést zajímavá a užitečná vodítka. Jedna z velmi mála aktivit financovaných státem, ze které snad může mít prospěch mnoho lidí.

Nyní už k věci - studuji psychologii v magisterském studijním programu a mimo jiné mě zajímá i profesní a kariérové poradenství. Aby byla celá databáze smysluplná, je třeba mít široké možnosti práce s daty. Takové, jako poskytuje například SQL databáze. Mým cílem tedy je, celou databázi si nahrát do PostgreSQL a dále s ní pracovat. Strávil jsem na tomto webu už dost času, ale mám pocit, že se dříve uklikám k smrti než získám relevantní data :-(. Nešla by udělat - dle mého ta úplně nejjednodušší věc - prostě sem dát celou tu databázi ke stažení ? Pokoušel jsem se vyexportovat povolání. Vybral jsem vše a teprve pak jsem zjistil, že musím všechno rozklikávat do mnoha úrovní a že nejspíš není v lidských silách to naklikat. Snad si na to napsat nějaký skript, který by "klikal" za mě. Je v tom nějaký problém ? Licenční nebo tak něco ? Technický jistě ne. Nepředpokládám ani licenční problém, když je projekt financován z peněz daňových poplatníků a je k dispozici všem. Nebo jsem něco přehlédl a jde to ?

Prosím tedy o Vaše vyjádření, zda existuje nějaká taková možnost mít celou databázi doma a prohledávat ji mnohem efektivněji, než je zde na webu možné. Ideální by byly třeba denní snapshoty a k tomu dodatky, které by se daly dohrát do SQL databáze.

Jde mi o jak katalog povolání, tak kompetencí a číselníků atd. Prostě abych mohl složit SQL dotaz o člověku, kterého mám před sebou (měkké, všeobecné i odborné kompeence, kvalifikace) a z toho dotazu mi "vypadla" povolání, jejichž nároky daná osoba splňuje. Užití je samozřejmě mnohem více, závisí pak už jen na kreativitě a potřebách uživatele.

Děkuji pěkně za odpověď a přeji, ať se Vám projekt i nadále daří!
mackova
Odesláno : 26. září 2012 14:57:47 Odpovědět s citací Odpovědět
Dobrý den,
aktuálně připravujeme možnost získávat všechna data z NSP pomocí webových služeb ve formátu XML. Půjde jak o všechna data ke všem jednotkám práce, tak také všechny číselníky, kompetence, ... atd. Na webu katalogu NSP v sekci Nápověda, bude umístěn popis těchto webových služeb, včetně odkazů na jejich validační schémata. Používaní těchto dat bude podléhat licenčním podmínkám, které také najdete v Nápovědě.

Toto vše zveřejníme v průběhu měsíce října.

Děkujeme za Váš dotaz,
Šárka Macková
Petr Vejsada
Odesláno : 13. listopadu 2012 13:09:06 Odpovědět s citací Odpovědět
?? Proč tady zmizel jeden post ? Byla to poznámka ohledně XML ?? Je pravda, že jsem spíš psycholog než ajťák, takže se holt učím SOAP a zpracovávat ty XML struktury a vypadá to docela nadějně. Ostatně je to můj problém, že to neumím ;-). Myslím si, že autoři splnili, co slíbili - jsou zde data, dostupná ve formátu vhodném pro strojové zpracování a to je to, co jsem potřeboval. Takže - děkuji moc !!! Že se budu muset něco doučit je opravdu na mě.

Operační program lidské zdroje a zaměstnanost